ÇOCUKLARA RESİM KURSU AÇILDI
Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü´nce çocuklara yönelik açılan resim kursunda çocuklar, birbirinden başarılı çalışmalar sergiliyorlar.
Tarih: 12.1.2019 05:16:02/ 106okunma / 0yorum

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, her zaman her yerde herkes için eğitim felsefesi ile açtığı kurslarda, 7´den 70´e herkese eğitim veriyor. HEM Müdürlüğünce çocuklara yönelik açılan resim kursuna çocuklar yoğun  ilgi gösterdi. Açılan resim kursu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan HEM Müdürü Vedat Beyazduman, kurumları tarafından herkese eğitim verildiğini belirtti. Kurum bünyesinde açılan kurslarla ilgili bilgi veren Müdür Beyazduman,  binlerce kişinin kurumdan eğitim aldığını ve bu kurslar sayesinde kendi işyerlerini veya iş imkanı bulduğunu belirtti.

“Boyama Çalışmaları ile Hem Eğleniyor Hem de Öğreniyorlar”

Her zaman her yerde herkes için eğitim felsefe ile çocuklara yönelik Resim kursunun yoğun bir katılımla devam ettiğini ifade eden Müdür Beyazduman, açılan kursa çok sayıda çocukların katıldığını belirtti. Beyazduman: “Her zaman her yerde herkes için eğitim felsefe ile yarınlarımız olan çocuklarımıza yönelik Resim kursumuz yoğun bir katılımla devam ediyor. Her yaşta kursiyerlerin olduğu resim eğitimi kursuna çok sayıda çocuklarımız katılıyor.  2018-2019 eğitim öğretim yılında Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü olarak gençlere yönelik açtığımız karakalem ve yağlı boya resim kursunun yanında resim eğitimi kursumuzda yoğun bir ilgi görüyor. Resim eğitimlerimize katılan minikler birbirinden güzel maske boyama çalışmaları ile hem eğleniyor hem de öğreniyor. Resim kursumuzdan öğretmenizi tebrik eder başarılar dilerim” dedi.

“Diğer Kurumlarla İşbirliği İçerisinde Faaliyetlerimiz ve Kurslarımız Devam Etmektedir”

Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde birçok kursun devam ettiğini belirten Müdür Beyazduman, il merkezi, belde ve köylerde vatandaşların talep ve istekleri doğrultusu ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün belirlemiş olduğu kurs programları çerçevesinde hizmetlerini sürdürdüklerini belirtti. Müdür Beyazduman: “Gerek merkezimizde ve gerekse diğer kurumların işbirliği ile açtığımız diğer kurslarda tam teşekküllü bir şekilde devam ediyor. Merkezimiz 7/24 saat hizmet vermekte.  Her zaman her yerde herkes için eğitim felsefe ile kurslarımızı açarak eğitimler veriyoruz. Kurum olarak il merkezi, merkez belde ve köylerinde vatandaşın talep ve istekleri doğrultusu ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün belirlemiş olduğu kurs programları çerçevesinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sürekli gelişen ve değişen dünyada bireylerin bu değişime uyum sağlamaları ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla vatandaşlar için faaliyetler yapıp kurslar düzenliyoruz. Bu faaliyet ve kurslar 7´den 77´ye tüm vatandaşların ilgi, alaka ve taleplerine göre değişiklik göstermektedir.  Bu kursların dışında ayrıca ortaöğretimden mezun olan öğrencilerimize yönelik üniversiteye giriş sınavına hazırlık amacıyla destekleme ve yetiştirme kursları da düzenlemektedir. Düzenlediğimiz kurslarda toplumun her kesimine ulaşmak amacıyla diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ve özel sektör alanlarında hizmet veren birçok kuruluş ile çeşitli alanda kurslar düzenlemektedir. Muş Belediyesine ait sosyal tesislerinden faydalanan vatandaşların eğitimine katkı sunmak ve profesyonel destek almalarını sağlamak amacıyla sosyal kültürel kurslar açılmaktadır. Muş Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Sosyal Hizmetler ek binasında ve Aile Destek ve Eğitim Merkezinde kadınlara mesleki, teknik, sosyal, kültürel ve okuma yazmaya yönelik kurslar düzenlemekte, İş-Kur İl Müdürlüğü ile meslek edindirmeye yönelik kurslar yapılmaktadır. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüyle gençlerin belli yaş dönemlerinde kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla sportif kurslar ve yaz okulu kursları, İl Müftülüğü ile Kur´an kurslarında birinci ve ikinci kademe kursların düzenlenmesi için bu kurumlarla işbirliğine gidilmektedir. Muş Devlet Hastanesi çalışanlarına yönelik yıl içerisinde hasta kabul, diksiyon, hijyen eğitimi, işaret dili alanlarında kurs açılmıştır. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli kurslar düzenlenmektedir. Ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğüyle işbirliğine gidilerek aile planlaması, aile sağlığı, beslenme alanlarında kursiyerlere eğitimler verilmektedir. Bu kapsamda faaliyetlerimiz ve kurslarımız devam etmektedir” dedi.

Kursa katılan çocuklar ise, zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirme imkanı bulduklarını belirttiler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇOCUKLARA RESİM KURSU AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CAM KEMİK HASTASI ÇOCUĞA ANLAMLI HEDİYE
CAM KEMİK HASTASI ÇOCUĞA ANLAMLI HEDİYE
Muş´un Varto Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Mobilya Dekorasyon Bölümü öğrencilerinin atık eşyalardan yaptıkları malzemelerin satışından elde edilen parayla, cam kemik hastası Muhammed Can Gümgüm´e elektrikli araba alındı.
KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI MUŞ´TA
KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI MUŞ´TA
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Bitlis´te düzenlenecek olan kayak yarışmaları için geldiği bölgede, ilimizde de çeşitli ziyaretlerde bulundu.
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Üç gün önce etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 217 köy yolunun açılması için ekipler çalışmasını sürdürüyor.
YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA KOLİLERCE TAVUK ETİ BIRAKTI
YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA KOLİLERCE TAVUK ETİ BIRAKTI
Muş´un Malazgirt ilçesinde kasap ve şarküteri işleten duyarlı vatandaş Bayram Güvenir, kar altında yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için doğaya kolilerce tavuk eti bıraktı.
VARTO´DA ZİYARETLERDE BULUNDULAR
VARTO´DA ZİYARETLERDE BULUNDULAR
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Emrullah Güler ile Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MAKF) Başkanı Kemal Türkan Varto´da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI
ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçede görev yapan öğretmenlerle toplantı yaptı.
VARTO BELEDİYESİNDEN KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI
VARTO BELEDİYESİNDEN KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI
Muş´un Varto Belediyesi, ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından temizleme çalışması başlatıldı.
YARIŞLARDA DERECELER ELDE ETTİLER
YARIŞLARDA DERECELER ELDE ETTİLER
Antalya´da düzenlenen kız ve erkek kros Türkiye yarışmasına katılan Muş Spor Lisesi öğrencileri, çeşitli dereceler elde etti.
SAKIK, PARTİLİLERLE BULUŞTU
SAKIK, PARTİLİLERLE BULUŞTU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık, İl Binasında partililerle bir araya gelerek, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDAN İNDİRİLİYOR
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDAN İNDİRİLİYOR
31 Mart yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenlerin seçmen kayıt listeleri bugün askıdan indiriliyor.
MAHSUR KALANLAR KURTARILDI
MAHSUR KALANLAR KURTARILDI
Merkeze bağlı Taşoluk ve Sarıdal köy yolunda etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle öğrencilerinde aralarında bulunduğu 11 kişi, İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı.
EVİNDE 58 KEDİYE BAKAN NURİYE TEYZEYE, VALİ KALDIRIM´DAN DESTEK
EVİNDE 58 KEDİYE BAKAN NURİYE TEYZEYE, VALİ KALDIRIM´DAN DESTEK
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 58 kediye ev sahipliği yapan 61 yaşındaki Nuriye Yücesoy´u ziyaret ederek, destek verdi.
TEŞKİLAT BAŞKANI KANDEMİR´DEN BAŞKAN ASYA´YA ZİYARET
TEŞKİLAT BAŞKANI KANDEMİR´DEN BAŞKAN ASYA´YA ZİYARET
AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Muş Belediyesini ziyaret ederek, “Belediye Başkanımız 5 yıl içinde çok güzel çalışmalara imza attı. Yaptığı çalışmalarla bölgede AK Parti belediyeciliğinin farkını ortaya koymuştur. Bu anlamda kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN BULANIK´A ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN BULANIK´A ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Bulanık ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
BAŞKAN ASYA´YA 15 TEMMUZ MAHALLESİ´NDE TOPLANTI YAPTI
BAŞKAN ASYA´YA 15 TEMMUZ MAHALLESİ´NDE TOPLANTI YAPTI
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 15 Temmuz Mahallesi sakinleri ile buluştu. Toplantının yapıldığı alanı hınca hınç dolduran vatandaşların ilgisi miting havası yaşattı.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta yoğun kar yağışı, buzlanma ve çığ tehlikesi nedeniyle merkez ile Hasköy ilçesinde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verdi.
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Etkili olan yoğun kar yağışı sonucu birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için yoğun bir çalışma temposu sergileyen İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan köy yollarını yeniden açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ
MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Muğla´nın Bodrum ilçesinde Kissebükü Koyu´ndaki Adalıyalı mevkii 1. derece doğal ve arkeolojik SİT alanı ile ilgili olarak yapılan imar değişikliğine ilişkin soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına verdi.
HALK OYUNLARI KURSUNA YOĞUN İLGİ
HALK OYUNLARI KURSUNA YOĞUN İLGİ
Gençlik Merkezi´nde açılan Halk Oyunları kursuna katılan gençler, yöresel halk oyunları eğitimi alarak yöresel oyunlar konusunda kendilerini geliştiriyorlar.
FATMA ALİYE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ
FATMA ALİYE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, okul ziyaretleri kapsamında Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ile bir araya geldi.
MŞÜ´DE DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MŞÜ´DE DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından yürütülen doğalgaz çalışmaları, üniversitenin 2019 yılı içinde doğalgaz kullanımına geçmesi hedefi doğrultusunda devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed