ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçede görev yapan öğretmenlerle toplantı yaptı.
Tarih: 11.1.2019 05:21:01/ 72okunma / 0yorum

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Ergen´le birlikte toplantı yaptı. Bulanık Belediyesi Toplantı Salonu´nda öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Ve Başkan Vekili Uzan ile beraverindekiler, öğretmenlerin sorun ve taleplerini dinledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Uzan, öğretmenlerle dördüncü toplantısını gerçekleştirdiğini belirterek, bu toplantılarda öğretmenlerin gördükleri eksiklikleri kendileri ile paylaşmaları gerektiğini söyledi.

“Bunlara Rol Model Olan Sizlersiniz”

Öğretmenlerle düzenli şekilde gerçekleştirdikleri toplantıların ilçe için önemli olduğunu vurgulayan Kaymakam ve Başkan Vekili Uzan, ilçenin önemli ve büyük bir kurum olan Milli Eğitim Müdürlüğünün vatandaşlara en çok dokunan kesim olduğunu söyledi. Öğretmenlerin sürekli vatandaşlarla bir arada olması münasebetiyle, eksiklikleri tespit etme noktasında bulunduğunu belirten Uzan: "Değerli arkadaşlar 2019 yılında tekrar bir aradayız. Sizlerle düzenli şekilde gerçekleştirdiğimiz toplantımızın 4. ayağında tekrar buluştuk. Bu toplantılara çok önem veriyoruz. İlçemizde önemli ve büyük bir kurum olan Milli Eğitim Müdürlüğümüz vatandaşlara en çok dokunan kesim, çünkü sizler bütün kesimle muhatap oluyorsunuz. Okulları elimizden geldiğince sıkça ziyaret ediyoruz. Gördüğümüz eksiklikler var. Sizler devletin temsilcileri olarak kılık kıyafetten tutunda terörle zihinleri bulanmış çocuklara kadar gereken mesleki hassasiyeti göstermelisiniz. Sevgili arkadaşlar 23 bin 500 kapasiteye sahip öğrencimiz var. Bunlara rol model olan sizlersiniz, gerek öğrenciler gerekse aileler ile yakından ilgilenin" dedi.

“Önemli Olan Yanlış Zihniyetleri Temizlemek”

2016 yılından itibaren yanlış algıların yıkılması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini ifade eden Kaymakam ve Başkan Vekili Uzan, bu coğrafya da kadınların ve çocukların etnik farklılık sebebi ile teröre maşa olarak kullanıldığını belirtti. Terör örgütünün en etkin yüzünün tehdit ve korku olduğunu ifade eden Uzan, bu korkular yüzünden kız çocuklarının erken yaşta evlendirmek zorunda kaldığını belirtti. Devlet olarak 2 yıl boyunca ilçenin çehresini değiştirmek için çalıştıklarını hatırlatan Uzan, sadece hizmetlerle bir şeylerin kazanılmayacağını, önemli olan yanlış zihniyetleri temizlemek olduğunu söyledi. Uzan:  “Farklı etnik kökenimiz bizim zenginliğimizdir. Aynı kader birliğini paylaşıyoruz. Bu coğrafya da hem kadınlar hem de çocuklar etnik farklılık sebebi ile teröre maşa olarak kullanılıyorlar. Terör örgütünün en etkin yüzü tehdit ve korkudur. Bu korkular yüzünden kız çocukları erken yaşta evlendirmek zorunda kalıyor. Küçük bir coğrafyada yaşıyoruz eğer istersek bu ilçeyi kurtarabilir, vatandaşlarımızı ve genç nesli kazanabiliriz.  Devlet olarak 2 yıl boyunca ilçemizin çehresini değiştirmek için çok çalıştık.  Sadece hizmetlerle bir şeyler kazanamayız. Önemli olan yanlış zihniyetleri temizlemek. Devletimize tam anlamıyla sadık olmalıyız. Sorumluluk duygusunu taşımanın yanında sahiplenme kavramını da yerine getirmeliyiz. Sizlerin görüşleri de bizim için önemli. İstişare etmek için buradayız” dedi.

“Alanın Her Yerinde Etkin Bir Göreve Sahipsiniz Bu Yüzden Sizlere Bu Aşamada Çok Görev Düşüyor”

Kurum olarak çocuklara ve gençlere ilk dokunanın öğretmenler olduğunu hatırlatan Uzan, toplumsal faydalar açısından öğrenciler ve veliler ile olan iletişimin önemli olduğunu söyledi. Sadece eğitim öğretim alanında değil sosyal sorumluluk alanlarında da öğretmenlerin kendilerinden daha çok vatandaşlara yakın olduğunu belirten Uzan, vatandaşların her konudaki sıkıntılarının kendilerine iletilmesini, kendilerinin de devletin şefkat elini uzatarak yardım edebileceğini söyledi. Kaymakam Uzan: “Kurum olarak çocuklarımıza ve gençlerimize ilk dokunan öğretmenlerimizdir. Toplumsal faydalar açısından öğrenciler ve veliler ile olan iletişimin önemli olduğunu, sadece eğitim öğretim alanında değil sosyal sorumluluk alanlarında bile sizler bizden daha yakınsınız, onların her konudaki sıkıntılarını bize iletebilirsiniz, bizde devletin şefkat elini uzatarak yardım edebiliriz. Topluma toplumun içinde ve yanında olarak yardımcı olabiliriz. Güvenlik açısından tahribata uğramış bir ilçede görev yaptığımızın farkındayız. Öğrencilerimiz üzerinde de bu tahribatı görebilirsiniz. Dolayısıyla öğrencilerin üzerinden bunu silmek sizlerin elinde, onların zihinsel rehabilitasyona ihtiyacı var. Gençler ve vatandaşlar üzerinde kalıcı izler bırakmak için öğretmenler ile birlikte yapılabilecek projeler üzerindeyiz. Toplumun çoğunda fiziksel kafa karışıklığı yaşanmaktadır. Devletin gerçek yüzünü gösterecek olan sizlersiniz. Bu yüzden hem çocuklarımızın hem de vatandaşlarımızın kalbine dokunarak devlet, bayrak, ülke sevgisini aşılamalıyız. Gençlerde oluşan duygusal kopuşa değinerek bulunduğumuz ilçeyi belirli bir kültür seviyesine getirmek sizlerin elinde. Vatanın birlik ve beraberliği adına terör tahribatı nasıl giderilir, ne yapılır, dolayısıyla veli görüşmeleri, ev ziyaretleri ile öğrencilerimizi tanıyabilir, sıkıntılarını görebilir ve giderebiliriz. Sizler alanın her yerinde etkin bir göreve sahipsiniz bu yüzden sizlere bu aşamada çok görev düşüyor” dedi.

Kaymakam Uzan´ın konuşmasından sonra bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip de, her zaman Milli Eğitim camiasının yanında olan Kaymakam ve Başkan Vekili Uzan´a teşekkür ederek, fedakar öğretmenlerin bu toplantılar sayesinde daha özverili çalışacaklarını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Edip´in konuşmalarından sonra toplantı, öğretmenlerin dilek ve temenni bölümü ile sona erdi.








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CAM KEMİK HASTASI ÇOCUĞA ANLAMLI HEDİYE
CAM KEMİK HASTASI ÇOCUĞA ANLAMLI HEDİYE
Muş´un Varto Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Mobilya Dekorasyon Bölümü öğrencilerinin atık eşyalardan yaptıkları malzemelerin satışından elde edilen parayla, cam kemik hastası Muhammed Can Gümgüm´e elektrikli araba alındı.
KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI MUŞ´TA
KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI MUŞ´TA
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Bitlis´te düzenlenecek olan kayak yarışmaları için geldiği bölgede, ilimizde de çeşitli ziyaretlerde bulundu.
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Üç gün önce etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 217 köy yolunun açılması için ekipler çalışmasını sürdürüyor.
YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA KOLİLERCE TAVUK ETİ BIRAKTI
YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA KOLİLERCE TAVUK ETİ BIRAKTI
Muş´un Malazgirt ilçesinde kasap ve şarküteri işleten duyarlı vatandaş Bayram Güvenir, kar altında yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için doğaya kolilerce tavuk eti bıraktı.
VARTO´DA ZİYARETLERDE BULUNDULAR
VARTO´DA ZİYARETLERDE BULUNDULAR
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Emrullah Güler ile Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MAKF) Başkanı Kemal Türkan Varto´da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI
ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçede görev yapan öğretmenlerle toplantı yaptı.
VARTO BELEDİYESİNDEN KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI
VARTO BELEDİYESİNDEN KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI
Muş´un Varto Belediyesi, ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından temizleme çalışması başlatıldı.
YARIŞLARDA DERECELER ELDE ETTİLER
YARIŞLARDA DERECELER ELDE ETTİLER
Antalya´da düzenlenen kız ve erkek kros Türkiye yarışmasına katılan Muş Spor Lisesi öğrencileri, çeşitli dereceler elde etti.
SAKIK, PARTİLİLERLE BULUŞTU
SAKIK, PARTİLİLERLE BULUŞTU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık, İl Binasında partililerle bir araya gelerek, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDAN İNDİRİLİYOR
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDAN İNDİRİLİYOR
31 Mart yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenlerin seçmen kayıt listeleri bugün askıdan indiriliyor.
MAHSUR KALANLAR KURTARILDI
MAHSUR KALANLAR KURTARILDI
Merkeze bağlı Taşoluk ve Sarıdal köy yolunda etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle öğrencilerinde aralarında bulunduğu 11 kişi, İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı.
EVİNDE 58 KEDİYE BAKAN NURİYE TEYZEYE, VALİ KALDIRIM´DAN DESTEK
EVİNDE 58 KEDİYE BAKAN NURİYE TEYZEYE, VALİ KALDIRIM´DAN DESTEK
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 58 kediye ev sahipliği yapan 61 yaşındaki Nuriye Yücesoy´u ziyaret ederek, destek verdi.
TEŞKİLAT BAŞKANI KANDEMİR´DEN BAŞKAN ASYA´YA ZİYARET
TEŞKİLAT BAŞKANI KANDEMİR´DEN BAŞKAN ASYA´YA ZİYARET
AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Muş Belediyesini ziyaret ederek, “Belediye Başkanımız 5 yıl içinde çok güzel çalışmalara imza attı. Yaptığı çalışmalarla bölgede AK Parti belediyeciliğinin farkını ortaya koymuştur. Bu anlamda kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN BULANIK´A ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN BULANIK´A ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Bulanık ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
BAŞKAN ASYA´YA 15 TEMMUZ MAHALLESİ´NDE TOPLANTI YAPTI
BAŞKAN ASYA´YA 15 TEMMUZ MAHALLESİ´NDE TOPLANTI YAPTI
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 15 Temmuz Mahallesi sakinleri ile buluştu. Toplantının yapıldığı alanı hınca hınç dolduran vatandaşların ilgisi miting havası yaşattı.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta yoğun kar yağışı, buzlanma ve çığ tehlikesi nedeniyle merkez ile Hasköy ilçesinde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verdi.
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
EKİPLER ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Etkili olan yoğun kar yağışı sonucu birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için yoğun bir çalışma temposu sergileyen İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan köy yollarını yeniden açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ
MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Muğla´nın Bodrum ilçesinde Kissebükü Koyu´ndaki Adalıyalı mevkii 1. derece doğal ve arkeolojik SİT alanı ile ilgili olarak yapılan imar değişikliğine ilişkin soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına verdi.
HALK OYUNLARI KURSUNA YOĞUN İLGİ
HALK OYUNLARI KURSUNA YOĞUN İLGİ
Gençlik Merkezi´nde açılan Halk Oyunları kursuna katılan gençler, yöresel halk oyunları eğitimi alarak yöresel oyunlar konusunda kendilerini geliştiriyorlar.
FATMA ALİYE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ
FATMA ALİYE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, okul ziyaretleri kapsamında Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ile bir araya geldi.
MŞÜ´DE DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MŞÜ´DE DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından yürütülen doğalgaz çalışmaları, üniversitenin 2019 yılı içinde doğalgaz kullanımına geçmesi hedefi doğrultusunda devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana